z przyjemnością informujemy o kolejnym ważnym, edukacyjnym wydarzeniu w ramach Programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

Rusza konkurs grantowy zorganizowany przez Fundację NUTRICIA i Federację Polskich Banków Żywności, przeznaczony dla organizacji pozarządowych oraz publicznych żłobków i klubów dziecięcych z całego kraju. Do wygrania jest 20 grantów o wysokości 5 000 zł brutto każdy.

W konkursie oceniane będą projekty działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z żywieniem dzieci do lat 3, opracowanych w oparciu o 6 złotych zasad żywienia dzieci:

1.       Prawidłowe żywienie podczas ciąży

2.       Wyłączne karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia

3.       Zbilansowana dieta dziecka

4.       Odpowiednia ilość witaminy D przez cały rok

5.       Ograniczenie soli i cukru w diecie dziecka

6.       Pięć regularnych posiłków w ciągu dnia

Wnioski należy składać do 18 lutego 2014 r. za pomocą formularza dostępnego na stronie http://www.wnioski.1000dni.pl.

Dodatkowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.1000dni.pl.