W imieniu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnych szkoleniach pn. "Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu – wyzwania dla zdrowia publicznego, polityki zdrowotnej i społecznej w Polsce".
Głównym celem szkoleń jest przedstawienie społecznych uwarunkowań polityki zdrowotnej w kontekście wyzwań dla Polski.

• rozpoznanie uwarunkowań zdrowia
• poznanie najważniejszych przyczyn leżących u podłoża nierówności w zdrowiu
• zapoznanie ze strategiami i metodami zmniejszenia nierówności w zdrowiu (ze szczególnym uwzględnieniem strategii i metod zdrowia publicznego, w tym promocji zdrowia)
• poznanie zasad funkcjonowania systemu zdrowotnego w Polsce (ze szczególnym uwzględnieniem struktur, które powinny być włączone w zmniejszanie nierówności w zdrowiu)

Do udziału zapraszamy szerokie grono osób zajmujących się zdrowiem publicznym, pracowników Podstawowej opieki zdrowotnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, pracowników administracji publicznej osoby zarządzające podmiotami leczniczymi oraz te które aktywnie wspierają upowszechnianie polityki zdrowotnej w Polsce. Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do wzrostu zaangażowania w kluczowe sprawy dotyczące zdrowia publicznego w Polsce.

Poniżej znajdą Państwo najbliższe terminy szkoleń wraz programami i formularzami rejestracji dla poszczególnych miast.
Najbliższe terminy:

14 września 2015, Opole
Szkolenie dla: osób bezpośrednio pracujących z pacjentami i ich rodzinami,
pracowników jednostek podstawowej opieki zdrowotnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej,
pracowników oświaty

15 września 2015, Opole
Szkolenie dla: dla pracowników nadzorujących pracę innych osób min.  pracowników zarządzających podmiotami leczniczymi,
pracowników urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, jednostek samorządu terytorialnego, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, oraz pracowników oświaty

Miejsce:
Hotel DeSilva Opole