PSPTP 2024 02 24 1

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w spotkaniu PODYPLOMOWEJ SZKOŁY POLSKIEGO TOWARZYSTWA PEDIATRYCZNEGO - edycja 2024.

Pierwsze spotkanie tegorocznej edycji odbędzie się 24 lutego br. (sobota) w formule ON-LINE                              na platformie CLICKMEETING.

Początek spotkania o godz. 9:00.

Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych opieką nad dziećmi od momentu narodzin                              do pełnoletności – szczególnie lekarzy pediatrów i lekarzy rodzinnych, jak również innych specjalistów sprawujących opiekę nad dziećmi.

TEMATY WIODĄCE SPOTKANIA:

• • Program Szczepień Ochronnych 2024 - u niemowląt i u młodzieży
  • • Dziecko niskorosłe – zasady diagnozowania i terapii
  • • Leczenie wybranych encefalopatii padaczkowych – zastosowanie Epidyolexu
  • • Ból brzucha u dziecka - z perspektywy pediatry i gastroenterologa
  • • Mieszanki hipoalergiczne - czy eliminacja objawów to wszystko co mogą dać dziecku

z alergią na białka mleka krowiego?

• • Neurofibromatoza typu1 w gabinecie lekarza pediatry od objawów do leczenia
  • • Kiedy hipomineralizacja kości i osłabienie mogą wskazywać na hipofosfatazję

dziecięcą - niskie ALP jako marker diagnostyczny rzadkiej choroby

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

• • szkolenie zakończone certyfikatem z punktami edukacyjnymi
  • • możliwość dyskusji z ekspertami i zadawania pytań
  • • program zróżnicowany tematycznie
  • • materiały pokonferencyjne dla uczestników