ODDZIAŁ ZIELONOGÓRSKI

Kliniczny Oddział Pediatrii z Pododdziałami: Endokrynologii

Diabetologii i Nefrologii Dziecięcej Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

65-046 Zielona Góra ul. Zyty 26, tel. 68 329 66 91 (sekretariat) Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie     zapraszamy      na         kolejne              spotkanie             Oddziału           Zielonogórskiego         Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Zebranie odbędzie się w sali Rady Wydziału (Dziekanat Collegium Medicum, ul. Zyty 28) w Zielonej Górze w dniu 7 października 2023 r.

Program:

godz. 10:00-10:05 Otwarcie spotkania

godz. 10:05-10:35

Stany zagrożenia w onkologii dziecięcej. prof. UZ dr hab. med. Ewa Gorczyńska, lek. Iza Miśkiewicz-Migoń, dr med. Justyna Miśkiewicz-Bujna (Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, Zielona Góra)

godz. 10:35-10:55

Nowości w portfolio Nutricia. Produkty refundowane dla wsparcia terapii żywieniowej. Magdalena Maciaszczyk, Nutricia

Sesja  - przypadki z praktyki pediatrycznej

godz. 11:00-12:30

• Pacjentka z zapaleniem mózgu i móżdżku jako powikłanie ospy wietrznej. lek. Paulina Sobiczewska (Oddział Dziecięcy i Neurologii Dziecięcej, Nowa Sól)
  • Zakrzepica żyły szyjnej wewnętrznej w przebiegu zapalenia ucha środkowego. lek. Mateusz Bronikowski (Oddział Dziecięcy i Neurologii Dziecięcej, Nowa Sól)
  • Ropień móżdżku jako rzadkie powikłanie zapalenia ucha środkowego. lek. Karolina Demczuk (Oddział Dziecięcy, Żary)
  • Ostre porażenia wiotkie u dzieci, czy to jest nadal problem u dzieci w populacji Polski ? lek. Agnieszka Dudek (Oddział Dziecięcy, Żary)
  • Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie na przykładzie pacjenta z cukrzycą insulinozależną. lek. Karolina Woźniak (Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, Zielona Góra)

Po zakończeniu szkolenia planowane jest spotkanie Zarządu Oddziału Zielonogórskiego PTP.

Prof. dr hab. med. Marcin Zaniew

Przewodniczący Oddziału Zielonogórskiego PTP