Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

Jest mi niezmiernie miło zaprosić Państwa do uczestnictwa w cyklu webinariów poświęconych wrodzonym chorobom metabolicznym u dzieci.

Wraz z realizacją programu badań przesiewowych noworodków, a także postępem w diagnostyce biochemicznej i molekularnej, liczba pacjentów z rozpoznaniem wrodzonej choroby metabolicznej, a także liczba rozpoznawanych chorób, zwiększają się z roku na rok. Codzienna praktyka pediatryczna pokazuje, że sama świadomość istnienia wrodzonych chorób metabolicznych nie jest wystarczająca.

Program edukacyjny przewiduje 3 spotkania w formule on-line i jest adresowany do lekarzy pediatrów, pracujących zarówno w podstawowej opiece zdrowotnej jak i oddziałach pediatrycznych. W trakcie webinariów przedstawione zostaną aktualne możliwości diagnostyki i leczenia wrodzonych chorób metabolicznych, a także praktyczne aspekty opieki nad pacjentem z wrodzoną chorobą metaboliczną.

Serdecznie zapraszam!

Dr hab. n. med. Patryk Lipiński, prof. UM MSC w Warszawie

Informacje o webinariach na stronie: