Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej przygotował bezpłatne szkolenie online dla lekarzy pracujących z dziećmi: „Identyfikacja przemocy i wykorzystywania seksualnego dziecka”.

Szkolenie odbędzie się 18 listopada o godzinie 16:00. Uczestnicy otrzymają 4 punkty edukacyjne.

Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników podstawowej wiedzy dotyczącej identyfikacji krzywdzenia dzieci oraz podstawowych umiejętności nawiązywania kontaktu i prowadzenia rozmowy z dzieckiem krzywdzonym.

Zawartość merytoryczna:

• wprowadzenie w problematykę przemocy i wykorzystywania seksualnego dziecka;
  • rodzaje i formy krzywdzenia dzieci;
  • czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci;
  • obraz psychologiczny dziecka krzywdzonego;
  • ujawnienie przez dziecko przemocy w rodzinie;
  • rozmowa z dzieckiem motywująca do ujawnienia krzywdzenia;
  • trudności profesjonalisty w rozmowie z dzieckiem;
  • warunki i zasady kontaktu z dzieckiem, które mogło doświadczyć krzywdzenia.

Prowadzący:

Jolanta Zmarzlik - Absolwentka Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada certyfikat PARPA specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz certyfikat superwizora ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wydaje opinie psychologiczno-sądowe. Prowadzi szkolenia z zakresu problematyki dziecka krzywdzonego. Jest autorką licznych publikacji. Prowadzi również zajęcia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

Na szkolenie można się zapisać bezpośrednio przez stronę NIL:

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego
Naczelna Izba Lekarska